Güney Kore’nin Dev Borsası Listesine Ekliyor: O Altcoin Uçuyor!

Kripto para piyasası genel olarak yeşil bölgede olsa da alçaktan uçuyor. Bununla birlikte aldıkları müjdeli haberlere daha yükseklere çıkanlar da yok değil. Güney Kore’nin önde gelen kripto borsası Upbit, BEAM’i listesine ekleyeceğini duyurdu. Bu liste haberin ardından altcoin fiyatı fırladı.

Upbit BEAM’i listeliyor, altcoin fiyatı uçuyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere piyasa ABD’den gelecek kritik enflasyon verilerini bekliyor. Bu bekleyişin ortasında önde gelen kripto paralar yeşil bölgede yatay ilerliyor. Bununla birlikte bazı tokenler daha iyi performans sergiliyor. Bunun arka planında ise aldıkları müjdeli haberler var. Güney Kore’nin önde gelen kripto para borsası Upbit’in KRW, BTC ve USDT işlem paritelerinde BEAM’i başlatacağını duyurdu. Borsa işlemlerin 31 Mayıs günü 18:00-19:00 saatleri arasında başlayacağını belirtti. Bu bağlamda Upbit, resmi X hesabı üzerinde şu duyuruyu paylaştı:

Yeni dijital varlık BEAM ticaret desteği duyurusu

  • Desteklenen pazarlar: KRW, BTC, USDT pazarları
  • Ticaret desteği 31.05.2024 tarihinde saat 18:00 ~ 19:00 olarak planlanmıştır.

Liste haberinin etkisiyle BEAM fiyatı ani bir sıçrama yaptı. Gün içinde 0,026 dolar seviyesinde işlem gören altcoin, 0,0354 dolara dikey bir çıkış yaptı. Bunun ardından biraz irtifa kaybetse de hala uçuşunu sürdürüyor. BEAM, yazı sırasında günlük bazda %19’un üzerinde artışla 0,0322 dolardan el değiştiriyordu.

BEAM günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Ticaret kısıtlamaları nasıl işleyecek?

Başlangıçta Upbit, sorunsuz bir başlangıcı kolaylaştırmak için belirli ticaret kısıtlamalarını uygulayacak. Alış emirlerini, alım satım aktivasyonundan sonra yaklaşık beş dakika süreyle sınırlandıracak. Eş zamanlı olarak, bir önceki günün kapanış fiyatının %10 altında fiyatlandırılan satış emirleri de benzer kısıtlamalarla karşılaşacak. Ayrıca, hem piyasa hem de bekleyen emirler yaklaşık bir saat süreyle kısıtlama altında olacak.

BEAM, oyun DAO’su Merit Circle‘ın oyun sektörüne odaklanan bir Blockchain girişimi. Bir Avalanche sub-net’i olarak geliştirilen BEAM, çeşitli teknolojiler aracılığıyla Blockchain oyunlarını ilerletmeyi amaçlıyor. Beam SDK, ağıyla sorunsuz oyun entegrasyonu sağlıyor. Ayrıca, NFT pazar yeri Sphere aracılığıyla oyun varlıklarının ticaretini destekliyor. BEAM, işlem ücretleri, yönetişim ve NFT ticareti için kullanılıyor. Listeleme duyurusu, olumlu piyasa duyarlılığını yansıtarak BEAM’in önemli bir fiyat artışına yol açtı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir